MASÖZ

Masöz Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Profesyonelliğin oldukça önem arz ettiği bu meslek grubunda çalışanların görevleri;

 • Bulunduğu alanın hijyenik koşullar açısından masaj için uygun hale getirilmesi,
 • Çalıştığı yere bağlı olarak belirlenmiş gün ve saatte masaj uygulamasının yapılması,
 • Masajda kullanılacak olan araç ve ekipmanları profesyonelce kullanabiliyor olması,
 • Gerekli temizlik kurallarına uygun hareket edilmesi,
 • Masaj için eksik olan malzeme varsa temininin sağlanması.

CROCUS HAMAM SPA-SAUNA-BUHAR BANYOSU-MASAJ SALONU

CROCUS HAMAM SPA 1970 yılında kurulmuştur. 50 seneyi aşkındır, İstanbul ’da aynı yerde ve mekanda kalitesinden ve prensiplerinden asla ödün vermeden hijyene, kaliteye ve güler yüzlü hizmete önem vererek faaliyetlerine devam etmektedir.

HEDEFİMİZ EN BÜYÜK OLMAK DEĞİL EN İYİ OLABİLMEKTİR.

ÇALIŞMA SAATLERİ İÇİN ARAYINIZ

HİZMETLER

HAMAM – SAUNA – BUHAR

KESE KÖPÜK MASAJ

KLASİK İSVEÇ MASAJ

MEDICAL MASAJ

MİX MASAJ

SULTAN MASAJ

📍 KONUM

ADRES

BOSTANCI MH. BAĞDAT CD. NO 524/B KADIKÖY İSTANBUL

KONUMA TIKLAYARAK YOL TARİFİ ALABİLİRSİNİZ.

GELMEDEN ÖNCE MUHAKKAK BİZİMLE İLETİŞİN KURUN.

HAMAM GENEL BİLGİ

CROCUS HAMAM SPA: Hamama gelen ziyaretçi, öncelikle girişte görevli tarafından karşılanır. Hamam ile alakalı detaylı bilgi verildikden sonra oda görevlisine yönlendirilir. Oda görevlisi tarafından karşılanan ziyaretçiye kullanacağı oda gösterilir. Oda içerisinde ziyaretçinin kullanacağı peştamal ve terlik bulunmaktadır. Ziyaretçi soyunup peştemalini giydikten sonra hamam meydanına gelir. Burada kendisine servis edecek keseci tarafından karşılanır. Keseci ziyaretçiye, göbektaşında üzerinde peştamal serili yerini hazırlar. Ziyaretçi ister gösterilen yerde ister saunalarda 15 dakika terleyerek kendisini keseye hazırlar. Bundan sonra keseci tarafından kurnaya alınarak, önce kese daha sonra da masaj eşliğinde köpük banyosu yaptırılır. Hizmeti yapılan ziyaretçi bundan sonra serbesttir. İsterse diğer hizmetleri kullanabilir. Çıkmak isteyen ziyaretçi görevliden isteyeceği çıkmayı duşlarda değiştirerek hamam meydanına geçer. Oda görevlisi çıkan ziyaretçiye meydanda havlu servisi yapar.

Ziyaretçi, odasında veya hamam meydanında kaldığı 15 dakika süresince normal vücut sıcaklığına yeniden kavuşuncaya kadar tercih ettiği sıcak veya soğuk içeceklerle rahatlar.

TARİHÇE

CROCUS HAMAM SPA : Hamamların Osmanlı Kültüründe bu denli önemli bir yer tutmasının en temel nedeni din’di. Kur’an’a göre temizlik dindarlığın önemli değil, “asli” bir parçasıydı. Bu mermer tapınaklar banyo, masaj ve sohbetten oluşan bir toplumsal yaşamın ortaya çıkmasını sağlıyordu. Arkadaşlık ve kısmet bulma arzusu da hamama gidilmesinde sağlık ve din kadar önemli yer tutardı. Zira, özellikle kapalı kapılar ardında yaşamını sürdürmek zorunda olan Osmanlı kadınının sosyalleşebildiği tek yer burasıydı.

CROCUS HAMAM SPA : Varlıklı kadınlar bile evlerinde özel hamamları bulunmasına rağmen, haftada en az bir kez mahalle hamamına giderlerdi. Hamama, havlu, fırça, kına, sürme, bir kalıp Girit sabunu ve sedef kakmalı nalınlarıyla beraber ve hizmetkarlar eşliğinde gidilirdi. Bu törensel hazırlık, hamamda bir kaç saatin değil, neredeyse bir günün geçirilmesinden kaynaklanıyordu. Zaman içinde ise çok özel günlerin kutlandığı yerler hamamlar oldu.

CROCUS HAMAM SPA: Bugün bile devam eden kadınlar için “gelin hamamı”, “loğusa hamamı”, “bebeğin kırk hamamı”, “adak hamamı”, “yas alma hamamı” erkeklerde ise “damat hamamı”, “sünnet hamamı”, “asker hamamı” ve “bayram hamamı” güncelliğini korumakta, Anadolu’nun neresine gitseniz, büyük şehirler dahil bir tören olarak yerine getirilmektedir.

CROCUS HAMAM SPA: Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği CROCUS HAMAM SPA’da günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Geçmişimize hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.

CROCUS HAMAM SPA: Anadolu yakasında, Bostancı marmaray durağı ve bostancı iskelesinin tam ortasında yer alan CROCUS HAMAM SPA SAUNA; hamam, sauna, buhar banyosu, tüm masaj çeşitleri, kese köpük masajı ve kafe bölümü ile 1000 m2 alana yayılmaktadır.

MASAJ NEDEN GEREKLİDİR

GENEL BİLGİ

Masaj yapilmasinin temel amaci nedir?

Masaj, Arapçada hafif bastırma ve dokunma anlamına gelen ‘mass’ ve Yunanca yoğurma kelimesinin karşılığı olan ‘massein’den türemiştir. Metabolizma, dolaşım ile lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel yolla tedavi amacıyla uyarılması, darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma gibi amaçlara sahiptir. Bostancı Masaj Salonu

Masajın tanımı nedir?

Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Bostancı Masaj Salonu

Masaj nedir ne işe yarar?

Masaj, kasların rahatlamasını sağlayarak ağrı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltan masaj aktivitesi, kasların gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlıyor. Bölgesel enerji bloklanmaları, kas sıkışmaları, yanlış hareket nedeniyle yaşanan tutulmalar masaj yardımı ile yok olabiliyor. Bostancı Masaj Salonu

En Çok Tercih Edilen Masaj Türleri Nelerdir?

 • Klasik (İsveç) Masaj.
 • Relax Masaj.
 • Antistress Masaj.
 • Medikal Masaj.
 • Aromaterapi Masaj.
 • Boyun, Sırt ve Bel Masajı
 • Spor Masajı
 • Ayak (Refleksoloji) Masajı

Masaj hangi durumlarda uygulanır hangi durumlarda kullanılmaz?

Kas, lif,tendon kopmaları yada tahripleri, kas fıtıkları, kırık-çıkıklar ve açık yaralarda medikal masajın yapılması tavsiye edilmemektedir. Herhangi bir nedenle damar yapısının bozulduğu durumlarda da medikal masaj sakıncalıdır. Varis ve kanda pıhtı oluşumu hallerinde medikal masajdan uzak durmak gerekmektedir. Bostancı Masaj Salonu

Sırt masajının amacı nedir?

Masajı sert bir yüzey üzerinde yapmak en doğrusu olacaktır. … Sırt masajı sayesinde kan akışı arta ve kas dokusu esner. Böylece hem duruşta düzelme, hem kas ağrılarında ve kasılmalarda rahatlama, hem de kronik ağrıların şiddetinde azalma görülür.

Klasik masaj nasıl yapılır nedir?Genellikle başınızı U şeklinde bir yüz beşiğine koyarsınız, böylece omurganız nötr kalır. Terapist genel olarak sürtünme, germe, çekme,vurma ve efloraj gibi çeşitli masaj darbeleri kullanarak çalışır. Sırt kısmı bitince, bacaklarınızın arka kısmı, bacaklarınızın ön kısmı, kollar, boyun ve omuzlar şeklinde devam eder. Bostancı Masaj Salonu

Masajı kim yapar?

Terapist adıyla da bilinen masörler genellikle masaj ve spa merkezlerinde çalışır. Masözlerin çalışabileceği diğer yerler şunlardır: Masaj Salonu, Hamam, Sauna, Termal oteller, spor salonları, kaplıcalar ve çeşitli terapi merkezleri. Bostancı Masaj Salonu

Masaj hergün yapılır mı?

Haftada 40 Saatten Fazla Masa Başındaysanız: İki Haftada Bir veya Ayda Bir. Eğer hayatınızın büyük çoğunluğu masa başında geçiyorsa, düzenli bir masaj programı bütün gün sıktığınız boynunuzu, bacaklarınızı ve kollarınızı rahatlatmanızı ve esnetmenizi sağlayabilir. Bostancı Masaj Salonu

Masaj kaç günde bir yapılır?

Özellikle ofis ortamında çalışanlarda sırt, boyun, baş ağrısı şikayeti olanlarda ve lenfödemde sonuç alınıncaya kadar her gün masaj yapılabilir. Tüm vücut masajının haftada 1-2 defa yapılması yeterlidir. Bostancı Masaj Salonu

Insan neden masaja ihtiyaç duyar?

Masaj, kan dolaşımını hızlandırır ve depresyonu yatıştırır. Ayrıca masajın bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Düzenli masaj terapisi alan kişiler stresten, depresyondan kurtulur. Yanlış yapılan masaj vücudunuza zarar verebilir. Bostancı Masaj Salonu

BOSTANCIDA HAMAM MASAJ KEYFİ
CROCUS HAMAM SPA SAUNA
RANDEVU ALIN!

MASAJ SALONU

MASAJA GİTMEDEN ÖNCE MUHAKKAK OKUYUNUZ ÖNERİMİZDİR !

BOSTANCI MASAJ SALONU : İyi bir masaj salonu bulmak için en önemli şey tavsiyedir. Arkadaşlarınıza sorun ya da internet üzerinden gidebileceğiniz salonların fiyatları ve kalitesiyle ilgili yorumlara bakın. Araştırmanızı iyi yapın çünkü masaj rahatlattığı kadar sakatlıklara da neden olabiliyor. Bunun için gittiğiniz salondaki masörlerin sertifikalı olmasına özen gösterin. Ayrıca masaj sonrasında bir süprizle karşılaşmamak için, masaj salonundan seans ücretleri ile ilgili bilgi almayı unutmayın!

BOSTANCI MASAJ SALONU : Salona gitmeden önce gitmeye karar verdiğiniz salonun masaj tekniği ve seansı hakkında bilgi alın. Dilerseniz kadın ya da erkek masör seçme olasılığınız olduğunu unutmayın. Ayrıca masaja başlamadan önce, vücudunuzda herhangi bir problemli yer varsa bunu masörünüze anlatmanızda fayda var. İlk defa masaja gidiyorsanız, terapiye başlamadan önce masörünüzü tanıyın. Bu vücudunuza başka bir insanın vereceği rahatsızlığı önlemek ve heyecanınızı alacak yöntemlerden biridir.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Rahatlatıcı bir masaj istiyorsanız, zamanında orada olmaya özen gösterin. Böylece tam zamanında hazır olursunuz. Eğer masaj salonu, hamam veya sauna gibi olanaklar sunuyorsa, masajdan yarım saat önce bu alanlarda da zaman geçirebilirsiniz.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Terapist iniz ve sizin yararınıza seanstan önce mutlaka duş alın. Birçok salon bu olanağı sağlıyor. Gitmeden önce bir sorun eğer böyle bir olanak yoksa, evde duşunuzu alın. Birde masaja gitmeden önce vücudunuza esans içeren herhangi bir ürün uygulamayın. Böylece, seans sırasında kullanılan aromi terapi ürünlerin sihirini bozmamış olursunuz.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj, tamamen rahatlamak ve tüm stresleriniz den arınmak için yaptırdığınız bir şey olduğu için, masaja girmeden önce telefonunuzu kapatın.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj öncesinde, tuvalet ihtiyacınızı giderin, çünkü masaj bölünürse hiçbir anlamı kalmayacaktır. “Ben tutarım” diyenlerdenseniz, bu defa da seans esnasında hiçbir şekilde rahatlayamazsınız.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Üzerinizde bir tek şort kalacağının bilincinde gidin. Bunun nedeni, masörün vucudunuzda rahat çalışabilmesi için hiçbir engel olmamasındandır.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj yatağına yattınız, Masaj sırasında masörler hem vücudunuzda rahatlamaya hem de rahat çalışmaya uygun bir zemin hazırlamak için yağ kullanırlar. Korkmayın!

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj başladığı esnadan itibaren masörünüzle daima iletişim içerisinde olun. Sizi rahatsız eden ne varsa ona söyleyin. Müzik sesi fazla olabilir, içerisi çok sıcak olabilir… Kendinizi sıkıntıya sokup verimsiz bir terapiye sebep vermeyin.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj esnasında sıkıntılarınız ve memnuniyetleriniz dışında, masörünüzle çok fazla iletişim içerisine girmeyin. Masaj esnasında eğer bir sorununuz ya da masajla ilgili bir isteğiniz yoksa, gözlerinizi kapayın ve işi, işin uzmanına bırakın.

BOSTANCI MASAJ SALONU : Masaj bittikten sonra, kalkmak için hemen acele etmeyin. Rahatlamak ve o huzuru yakalamak için Birkaç dakika verin kendinize. Hemen tekrar hayata dönmek, bir anda fazlaca gerginliğe sebep olabilir.

BİZİ TERCİH ETMEK İSTERSENİZ İSTANBUL KADIKÖY BOSTANCIDA BULUNAN TESİSİMİZDE SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN GURUR DUYARIZ.